Faydalı Bitkiler Bahçesi

Tıbbi ve Kokulu Bitkiler

tibbi_tYapılan araştırmalar günümüzden 7-8 bin yıl öncesine dek ışık tutmasına rağmen,  bitkilerin hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlaması insanlık kadar eskidir. Dünya çapında tıbbi değere sahip 6000’den fazla bitki olduğu belirtilmektedir. Hatta gelişmekte olan ülkelerde yaşayan insanların %75-90’ı geleneksel tıp kaynağı olarak sadece tıbbi bitkilerden yararlanmaktadır.

Devamını oku...

Buğday ve Yakın Akrabaları

Bugday-ve-yakin-akrabalari-t2010 yılında Ertuğrul Adası Faydalı Bitkiler Koleksiyonu içerisinde oluşturulmuş olan NGBB Buğday ve Yakın Akrabaları Koleksiyonu aşağıdaki türleri içermektedir:

Devamını oku...

Boya Bitkileri

Bitkisel boyamacılık, bitkilerin kök, gövde, yaprak ve çiçeklerindeki boyar maddelerden yararlanılarak yapılan boyamacılık işlemidir. Bitkilerin boya yapımında kullanılması; tarihin çok eski devirlerinden beri bilinen bir sanattır.

Devamını oku...

Yenen Bitkiler

yenen bitkiler SergisiBitkiler insanlığın ortaya çıkmasından beri çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Bunlardan en önemlisi olan besin ihtiyacı amaçlı tüketim bitkilerin daha fazla tanınmasına, özelliklerinin bilinmesine, üzerlerinde zirai çalışmalar yapılmasına yol açmıştır. İnsanoğlunun doğada bulduğu herşeyden yararlanma arzusu farklı yerlerde farklı kullanım şekillerini ortaya çıkarmıştır.

Devamını oku...

Foto Galeri - Tıbbi ve Itri Bitkiler Bahçesi

Buradasınız: Anasayfa BAHÇEMİZ ERTUĞRUL ADASI Faydalı Bitkiler Bahçesi