fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Ziyaretçi Kuralları

Ziyaretçi Kuralları

- Çimenler üzerinde serbestçe dolaşabilir ve örtü sermeden oturabilirsiniz. Ama lütfen ağaçlara eşya asmayınız.

- Bahçemizde - görme engelliler için - kılavuz köpek haricinde başka hayvan kesinlikle ziyaret için bile alınmamaktadır.

- Çocukların emniyetinden ve bahçeye verebileceği hasarlardan ebeveynleri ve yanlarındaki yetişkinler sorumludur. Lütfen çocuklarınızı gözetim altında tutunuz.

- Tavuk, ördek ve bahçedeki diğer hayvanları beslemeyiniz.

- Faaliyetleriniz sırasında lütfen çevrenizdeki bitkilere, çiçeklere ve ağaçlara zarar vermeyiniz.

- Ekili alanlar olması nedeniyle toprak olan yerlere basmayız; lütfen yollardan ve çimenliklerden yürüyünüz.

- Sınırlanmış ve çevrilmiş alanlara ve işliklere ancak izin alarak girebilirsiniz.

- Bahçemizi temiz tutunuz; çekirdek ve kabuklu yemiş yemeyiniz; sigara izmarit ve çöplerinizi çöp kutularına atınız. Mümkünse çöplerinizi evinize geri götürünüz.

- Bahçeden izinsiz bitki, tohum ya da çelik almayınız. Bunu yaparak bir çalışmayı aksatabilirsiniz. Lütfen bahçemizin bir araştırma ve eğitim enstitüsü olduğunu unutmayın.

- Bahçemizde bazı bitkiler zehirlidir. Çevrelenmiş bitkilere dokunmayın, özellikle çocuklarınızın bu bitkilere dokunmasını ve yemesini engelleyiniz.

- Bahçemizde top oynanmasına, uçurtma, bumerang, frizbi uçurulmasına, bisiklete, scooter, kaykay, paten v.b. binilmesine, su arkları ve havuza girilmesine, diğer ziyaretçileri rahatsız edebilecek şekilde müzik dinlenmesine, tüp ya da ateş yakılmasına ve piknik amacıyla çimenlere örtü, kilim, yaygı serilmesine izin verilmemektedir.

- Bitkiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bahçe yönetimine başvurabilirsiniz.

- Her türlü acil durumda yönetime başvurunuz.