fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Mesire Adası

image

Mesire Adası

Mesire Adası, NGBB’de piknik amaçlı düzenlenmiş tek adadır. Ada’da ziyaretçilerin yanlarında pişmiş olarak getirdiği yiyecekleri yiyebilecekleri masalar bulunmaktadır. Diğer adalarda piknik faaliyetine izin verilmemektedir.
Mesire Adası’nda, çocukların oynarken bir şeyler öğrenmesini hedefleyen Keşif Bahçesi yer almaktadır.
Mesire Adasına Ataşehir yönündeki otoparktan bağlanan tünelde NGBB’nin kuruluşundan bugüne geçirdiği aşamaları anlatan bir fotoğraf sergisi ve NGBB Tanıtım Sergisi yer almaktadır. Ayrıca Mesire Adası ile Anadolu Adası’nı bağlayan tünelde Türkiye’nin Endemik Çiçekleri Sergisi bulunmaktadır.

Image

Keşif Bahçesi

Yediden yetmişe herkesin bitkiler dünyasını öğreneceği ama daha çok 3-9 yaş arası çocuklara yönelik hazırlanan Keşif Bahçesi Oyun Alanı, Mesire Adası’nda sizleri bekliyoruz. Söğüt tünelinden başladığınız keşfe bilmece duvarı, ben kimim ve bitki küpleri gibi bitkiler dünyasına dair oyunlarla devam edebilir, ipek böceği serüvenine katılabilirsiniz. Ayrılırken yanardöner çiçeğimizle hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Ayrıca 160m2 alan üzerine kurulu labirent, bambu bitkisi kullanılarak tasarlanmıştır. İçerisinde bir gözetleme kulesi olan bu alan çocukların renkli dünyasında keşfedilmeyi bekliyor.

Image

Bambu Labirenti

Çocuklar için bambularla düzenlenmiş bir oyun alanıdır. Çocuklar, labirent şeklinde düzenlenen alanda, bambular arasında dolanarak çıkış yolu bulmaya çalışır. İlk olarak mazılarla oluşturulan labirent, sonraki yıllarda, genişletilen alanda bambularla yeniden düzenlenmiştir. Labirentteki çocukların gözlenebilmesi için, alanda bir de kule yapılmıştır.