fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Bahçıvan Çocuklar Projesi

image

Bahçıvan Çocuklar Projesi

NGBB'de, çocukların eğitimi için hazırladığımız etkinliklerden ilki "Bahçıvan Çocuklar Projesi" dir. 2006-2018 yılı içinde toplam 405 minik bahçıvan yetiştirdik. Proje alanında çocukların her birine, kolay çalışmaları için 40 cm kadar yükseltilmiş, birer metrekarelik parseller (minik tarla) hazırlanmıştır. Her çocuk kendileri için ayrılan tarlada yıl boyunca pratik bahçıvanlık dersleri alırken yetiştirdikleri birbirinden lezzetli sebzelerin tadına baktılar. Çocukların yaratıcılıklarını, özgüvenini ve bedensel sağlıklarını olumlu yönde etkileyen bu proje bir eğitim öğretim dönemi boyunca devam etmektedir.

Kazanımlar: Doğada meydana gelen olaylara ilişkin merak, tutum ve ilgi geliştirir. Doğanın keşfedilmesi ve insan-çevre arasındaki ilişkinin anlaşılması sürecinde, bilimsel süreç becerileri edinir. Bilimsel araştırma yaklaşımını benimseyip karşılaşılan sorunlara çözüm üretir. Çevre bilinci ve çevreye karşı duyarlı davranışları oluşturur. Bitkiler dünyasını tanır. Pratik bahçıvanlık ve bitki yetiştiriciliği konusunda bilgi edinir.

Projeye kimler başvurabilir?: Doğaya, çevreye ilgili olan veya olmayan 15 öğrenciyi (aynı seviyede olan) bahçeye her hafta aynı gün aynı saatte getirebilecek öğretmenler, sivil toplum kuruluşları başvurabilir. Anaokul, İlkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan gruplar en az bir saat eğitim için net zaman ayırabilmesi gerekmektedir. Başvurular Ağustos-Eylül ayında yapılmaktadır.

Etkinliklerimizi internet sitemizden, instagram ve diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorularınız için hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında 0 216 456 44 37 veya 0 216 456 40 61 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.