fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Yaz Kampı Projesi

image

Yaz Kampı Projesi

2012 yılında başlatılan proje, bahçemizin projelerine katılımın İstanbul ve çevresinin yanı sıra daha geniş kesimlere de yaygınlaştırılması hedeflenerek hazırlanmıştır. 2012-2018 yılları arasında 86 öğrenci katılım göstermiştir. İlgili Valilik veya Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen projede 12-14 yaş aralığındaki 12 öğrenci ile 10 gün süren bir kamp gerçekleştirilmektedir. Bugüne kadar Batman, Kahramanmaraş, Hakkâri, Kars, Eskişehir, Şırnak ve Iğdır illerinden öğrencileri ve refakatçi öğretmenleri misafir edilmiştir.

Kazanımlar: Botanik biliminin ve bitki koleksiyonlarının önemini anlar. Bitkiler dünyasını tanır ve doğal döngüdeki önemini kavrar. Biyolojik çeşitlilik ve ekosistem kavramlarını tanır. Biyoçeşitliliğin doğal yaşam için önemini sorgular. Biyoçeşitliliği tehdit eden faktörleri tartışır ve çözümüne yönelik fikirler üretir. İnsan ve çevre arasındaki karşılıklı etkileşimin önemini kavrar. Çevre bilinci ve çevreye karşı duyarlı davranışlar oluşturur.

Projeye kimler başvurabilir?: İlgili Valilik veya Milli Eğitim Müdürlüklerinin iş birliği ile 12-14 yaş arasındaki 12 öğrenciden oluşan grup ile öğretmenler, sivil toplum kuruluşları başvuru yapabilir. Maddi durumu yetersiz, kırsal alanda okuyan ve başarı olan, İstanbul’u görme ve bu tarz bir alanda eğitim alma fırsatı düşük olan öğrenciler olması gerekmektedir. Ağustos ayında gerçekleştirilen 10 günlük bu projeye haziran ayında başvurabilirsiniz.

Etkinliklerimizi internet sitemizden, instagram ve diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorularınız için hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında 0 216 456 44 37 veya 0 216 456 40 61 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.